Site Logo

XENON FORTE FORUM

ALL QUESTIONS ABOUT KYOCERA, SYNOLOGY, KAI OR MEDE8ER

It is currently Fri Oct 23, 2020 12:47 am

All times are UTC + 1 hour

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 
Author Message
 Post subject: Tiskanje iz DOS-a KM FS 1020D
PostPosted: Tue Jul 12, 2005 12:07 pm 
Imam eno težavo pri tiskanju iz DOSA. V izpisnih listah imamo ukaze za Condensed tiskanje (17 cpi), ki na igličnem epsonu delujejo normalno. Ko dam ta izpis na tiskalnik, pa ne pobere nastavitve condensed. Sam sem naredil ukazne datoteke za nastavitev 17 in 10 cpi. To je nekaj časa delovalo, sedaj pa še to ne gre več (čeprav prestavi cpi na 17).

Imam tri takšne tiskalnike, dva delata ok, eden ne.

Kakšno emulacijo naj nastavim, da bo pobral tudi ukaze za velikost izpisa ?

Pred kratkim sem imel na računalniku program, iz katerega sem lahko skreiral ukazne vrstice, računalnik pa se mi je sesul in ga sedaj ne najdem več (bila je windows aplikacija, kjer si zadeve nastavljal, potem pa ti je skreiral txt file z ukazi). Kje ga naj najdem ?

Report this post

Post subject: Post subject: Tiskanje iz DOS-a KM FS 1020D
PostPosted: Tue Jul 12, 2005 12:55 pm 
Silver member

Kolikor lahko razberem iz teksta, uporabljate emulacijo Epson, kodna stran pa žal ni znana. Najverjetneje je 852 (Windows 9x) ali 437 (Stari Dos).
Obe emulaciji zna Kyocera že sama emulirati. Poslati ji morate le ukaz, s katerim jo nastavite na potrebno emulacijo:
http://podpora.xenon-forte.si/index.php ... &Itemid=88
Nato tiskate kot ste navajeni na Epsona, saj se bo Kyocera obnašala kot Epson LQ850 tiskalnik.
Glede na to, da uporabljate ukazne datoteke, ste verjetno kopirali fonte in konfiguracijsko datoteko na tiskalnikova vrata (LPT1).
Če vam še vedno delujeta dva tiskalnika, poglejte konfiguracijo pri teh dveh tiskalnikih, ali jo pošljite na mail:
support@xenon-forte.si
Katero emulacijo imate nastavljeno, lahko preverite na statusni strani tiskalnika:
http://podpora.xenon-forte.si/index.php ... &Itemid=91
statusne strani pošljete na naš Fax 01 54 84 819, ali pa pošljete testne datoteke na tiskalnik in ugotovite, katero bo vaš tiskalnik pravilno natisnil:
ftp://ftp.xenon-forte.si/KyoceraMita/YU ... lacije.zip
Težko rečem, kateri program imate v mislih, morda vam lahko pomaga kateri od teh:
http://friends.s5.net/mazzini/tabela04s.html

Report this post
 Profile  

Post subject: Tiskanje iz DOS a KM FS 1020D
PostPosted: Sun Oct 11, 2009 5:12 pm 
Lep pozdrav

imam vprasanje katero se navezuje na tiskanje preko spleta

torej imam racunalnik na katerega bi rad dostopal preko spleta vem da je za dostopanje kr nekaj programov radmin,Remote Desktop Connection,vnc
vendar nevem kr se nisem testiral,kateri to omogoca zato rajsi vas vprasam da nebi odkrival tople vode ,ce je mozno da do tistega racunalnika do katerega dostopam sprinatam s printerjem dolocene stvari na ta printer s katerim rac. dostopam

la
uff sem zatvezilupam da mi bote znali pomagat

hvala

Report this post

Post new topic Reply to topic  [ 3 posts ] 

All times are UTC + 1 hour