Site Logo

XENON FORTE FORUM

ALL QUESTIONS ABOUT KYOCERA, SYNOLOGY, KAI OR MEDE8ER

It is currently Mon Sep 28, 2020 5:23 am

All times are UTC + 1 hour

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 
Author Message
 Post subject: Nekaj vprašanj glede funkcionalnosti - MFN
PostPosted: Wed Feb 06, 2008 10:23 am 
Pozdrav

Pri nas testiramo multi-funkcijsko napravo KM-2560 in uporabljamo "Job storage, Job management functionality". Torej, da ko si posamezni uporabnik hoče nekaj natisniti, se mu dokumenti shranjuje v "Box". Nato gre do naprave, tam (odvisno od nastavitve), vpiše svoje geslo, izbere dokument in ga natisne.

Zanima me naslednje:

- ali se da kako tiskati več dokumentov hkrati iz Boxov (po poskusih, se ob izboru več ali vseh dokumentov tipka PRINT onemogoči)?
- ali se da kje nastaviti št. znakov za izpis imena dokumenta v Boxu
npr: dokument "ali se da nastaviti stevilo znakov.doc" je v Boxu prikazan "ali se da nastaviti stevi..." . P.S. nevem točno.
Predvsem se gre za dokumente z enakim imenom (razen kake črke na koncu)
- veliko je klikov preden uporabnik pride do dokumenta v Boxu in ga natisne - obstaja kakšen način, da se odvečno klikanje obide, a da bi namen ostal enak.

Hvala...pa upam da sem pravilno zastavil vprašanja.

Report this post

Post subject: Re: Nekaj vprašanj glede funkcionalnosti - MFN
PostPosted: Thu Feb 07, 2008 11:14 am 
Site Admin

Quote:
Pri nas testiramo multi-funkcijsko napravo KM-2560 in uporabljamo "Job storage, Job management functionality". Torej, da ko si posamezni uporabnik hoče nekaj natisniti, se mu dokumenti shranjuje v "Box". Nato gre do naprave, tam (odvisno od nastavitve), vpiše svoje geslo, izbere dokument in ga natisne.

Zanima me naslednje:

- ali se da kako tiskati več dokumentov hkrati iz Boxov (po poskusih, se ob izboru več ali vseh dokumentov tipka PRINT onemogoči)?

Multifunkcijske naprave Kyocera z vgrajenim trdim diskom imajo več različnih možnosti tiskanja v Job Storage: Custom box (VMB -virtual mail box)), Job Storage, Private print, itd...
Attachment:
File comment: Slika gonilnika in nastavitve Job Storage
Image1.jpg
Image1.jpg [ 45.29 KiB | Viewed 33333 times ]

Vsaka od nastavitev ima svoje posebnosti, na primer:
-Private print pomeni, da pri tiskanju dokumenta vpišemo kodo za vsak dokument posebej. Ko ga želimo na napravi natisniti, nas naprava pred printanjem za vsak dokument posebej za to kodo tudi vpraša.
-Custom Box (Na starejših Kyocera napravah VMB ali virtual mail box) pomeni, da imamo na napravi za vsakega uporabnika svojo mapo, ki je lahko zaščitena z geslom. Uporabnik tiska dokumente v to mapo, ko pride do naprave, odpre meni "Document Box -> Custom box in poišče svojo mapo, vpiše svoje geslo in pokažejo se mu vsi njegovi dokumenti, ki jih do tedaj tiskal (Poskusil sem istočasno izpisati 6 dokumentov. Koliko jih uporabljate vi?):
Attachment:
File comment: Na ekranu uporabnik odkljuka dokumente, ki jih želi natisniti
KIF_0001.JPG
KIF_0001.JPG [ 191.54 KiB | Viewed 33335 times ]

Če uporabnik želi, da se po tiskanju dokument tudi izbriše iz mape, izbere možnost "Delete after printed":

Attachment:
File comment: Za Custom Box moramo vpisati vstopno kodo, če smo jo defrinirali!
Image2.jpg
Image2.jpg [ 17.24 KiB | Viewed 33332 times ]

Nato na ekranu le označi dokumente, ki jih želi natisniti (poskusil sem s šestimi dokumenti,), kot je vidno na sliki spodaj:
Attachment:
File comment: Uporabnik izbere dodatne možnosti pred tiskanjem
KIF_0005.JPG
KIF_0005.JPG [ 173.63 KiB | Viewed 33332 times ]

Quote:
- ali se da kje nastaviti št. znakov za izpis imena dokumenta v Boxu
npr: dokument "ali se da nastaviti stevilo znakov.doc" je v Boxu prikazan "ali se da nastaviti stevi..." . P.S. nevem točno.
Predvsem se gre za dokumente z enakim imenom (razen kake črke na koncu)

Privzeta nastavitev imena tiskalne datoteke se nastavlja v gonilniku. Najbolje je določiti, da aplikacija določa ime datoteke in doda še zaporedno številko zraven. Možno pa je tudi definirati svoje ime datoteke, kot je vidno na sliki spodaj:
Attachment:
Image3.jpg
Image3.jpg [ 27.92 KiB | Viewed 33328 times ]

Quote:
- veliko je klikov preden uporabnik pride do dokumenta v Boxu in ga natisne - obstaja kakšen način, da se odvečno klikanje obide, a da bi namen ostal enak.

Moderne multifunkcijske naprave imajo že toliko naprednih možnosti in opcij, da imajo meniji že po nekaj podmenijev za vsako nastavitev. Uporabniki namreč zahtevajo čedalje več funkcionalnosti, ki jih proizvajalci poskušajo vključiti v uporabniški vmesnik. Seveda je do nekaterih funkcij lažje priti, do drugih težje.
Za napredne nastavitve Job accountinga in Job storage Kyocera dodatno ponuja možnost printanja z uporabo "pametnih kartic", ki jih uporabljate naprimer v podjetju za obračunavanje delovne prisotnosti.
Naslednja opcija je naprimer "Follow print", ki nam omogoča, da tiskamo na virtualni tiskalnik, s svojo kartico nato pridemo do sebi najbližjega tiskalnika, ki nam naše dokumente tudi natisne. Opcij je še kar nekaj.

Report this post
 Profile  

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 2:11 pm 
Mare wrote:

-Custom Box (Na starejših Kyocera napravah VMB ali virtual mail box) pomeni, da imamo na napravi za vsakega uporabnika svojo mapo, ki je lahko zaščitena z geslom. Uporabnik tiska dokumente v to mapo, ko pride do naprave, odpre meni "Document Box -> Custom box in poišče svojo mapo, vpiše svoje geslo in pokažejo se mu vsi njegovi dokumenti, ki jih do tedaj tiskal (Poskusil sem istočasno izpisati 6 dokumentov. Koliko jih uporabljate vi?):

Probali smo z 3-5 ...ampak št. ni bistveno... Kakor hitro smo označili 2 ali več..ali vse, se je tipka PRINT onemogočila

Report this post

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 2:42 pm 
Site Admin

Težko rečem točno, sam testiram na napravi KM-3050 (prvi višji model od vaše naprave).

Ali skenirate tudi v "Custom Box", kot je na nasi sliki 2 (Custom Box - Mare), ali v "Job Box"?

Ce imate moznost, slikajte in mi te slike posljite na mail. Pripnite tudi nastavitev gonilnika (ALT-PRT SCRN tipke):
podpora@xenon-forte.si
Attachment:
Image5.jpg
Image5.jpg [ 45.19 KiB | Viewed 33305 times ]

Attachment:
Image6.jpg
Image6.jpg [ 17.33 KiB | Viewed 33301 times ]

Attachment:
Image4.jpg
Image4.jpg [ 41.03 KiB | Viewed 33307 times ]

Posljite mi tudi nastavitev "Custom box" na sami napravi (Preko Web vmesnika):

Attachment:
Image7.jpg
Image7.jpg [ 114.25 KiB | Viewed 33303 times ]

Možna je kakšna napačna nastavitev gonilnika ali naprave, ali pa celo firmware.

Report this post
 Profile  

PostPosted: Thu Feb 07, 2008 3:04 pm 
v ponedeljek vam bom poslal slike in ostali opis na mail.

Hvala za pomoč!

Report this post

Post new topic Reply to topic  [ 5 posts ] 

All times are UTC + 1 hour